JMB gimtadienis!!!

KITOKS TREČIADIENIS

Visi Jaunimo mainų ir bendradarbiavimo organizacijos (JMB) nariai puikiai žino, ką veiks kiekvieną mėnesio trečią trečiadienį. Tačiau pastarojo mėnesio trečiadienis buvo kitoks. Tradicija tądien susirinkti aptarti organizacijos naujienas buvo papildyta  JMB 15 metų gimtadienio paminėjimu.

Susitikimas buvo skirtas išgirsti įspūdžius iš jaunimo mainų Serbijoje ir Švedijoje. Pora komandų pastaraisiais mėnesiais lankėsi Serbijoje mainuose, skirtuose ekologijos ir mažumų klausimams.

Komanda, dalyvavusi ekologijos užsiėmimuose, ne tik dalijosi patirtimi ir žiniomis, bet surengė greitus mokymus, kaip iš jau panaudotų medžiagų galima pasigaminti piniginių ar rankinių. Pasirodo, kad iš to, kas lengva ranka iškeliauja į šiukšliadėžę galima iš tiesų pasigaminti praktiškų ir stilingų aksesuarų.

O toje pačioje Serbijos vietoje savaite vėliau lankiusis kita lietuvių grupė pasakojo apie savaitę, praleistą su italais, lenkais, serbais, makedonais bei Bosnijos ir Hercogovinos jaunimu mainuose apie  mažumas. Juose lietuviai pasakojo įvairiuose užsiėmimuose, seminaruose daugiausiai dalijęsi patirtimi apie tautines šalių mažumas ir dėl jų kylančias problemas. Taip pat į problemą bandę pažvelgti plačiau – gal kitokio apsirengimo stiliaus žmogus visuomenėje taip pat jaučiasi mažuma?…

Tačiau daugiau emocijų sukėlė abiejų grupių diskusija, kuriai gi Serbijos gamta nepašykštėjo geresnio oro. Šiose varžytinėse svarstyklės palankesnės buvo antrajai komandai.

O įspūdžių pasakojimus apie jaunimo mainus pabaigė dvi merginos, grįžusios iš  mokymų Švedijos. Pasisėmusios patirties, kaip galima rašyti projektus ES finansavimą gauti, dalyvės artimiausiu metu praktinėmis žiniomis dalysis su visais organizacijos nariais.

Jei štai šioje vietoje būtų padėtas taškas, tuomet tai būtų buvusi istorija apie eilinį JMB trečio mėnesio trečiadienio vakarą. Tačiau dėti čia jo dar negalima. Mat tąkart įspūdžiai iš mainų buvo tik įžanga į vakaro esmę – JMB 15-ąjį gimtadienį. Viktorina, grupių rungtynės klausimų estafetėje, proginė nuotrauka, palinkėjimai, organizacijos senbuvių prisiminimai ir, žinoma, tortas.

Toks buvo netradiciškas tradicinis liepos trečiasis trečiadienis.

Kristina ir Veronika

Digg Google Bookmarks reddit Mixx StumbleUpon Technorati Yahoo! Buzz DesignFloat Delicious BlinkList Furl

No Responses “JMB gimtadienis!!!”

Parašykite komentarą

Vardas:
El. pašto adresas:
Interneto puslapis:
Comment:
XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>