Konvencija 2009: įspūdžiai ir prisiminimai

Šiandien lyja, mes gyvename Lietuvoje, čia dažnai lyja, ypač rudenį. Nusikeliame į vasaros prisiminimus, tą įstabų, tūriningą bei pilną naujų patyrimų trijų savaičių laikotarpį, kai 60 žmonių iš skirtingų pasaulio vietų, skirtingų religinių pažiurų bei idomių asmeninių patirčių susirinko čia, Lietuvoje. Tada irgi lijo..

Aš neturėjau jokių lūkesčių, jokių tikslų, važiavau į konvenciją patikėjusi vienos merginos žodžiais (patikėk, ten bus beprotiškai gera, patikėk, grįši kitu žmogumi). Taip , oOo taip, ji buvo teisi.

Jaučiausi keistokai būdama savo šalyje, bet tarsi kitame pasaulio krašte. Daugybė skirtingų kultūrų žmonių suprato vieni kitus, ir ne tik todėl, kad jie galėjo kalbėti anglų kalba, kur kas daugiau buvo suprantama iš neverbalinės kalbos (gestų, judesių ar net žvilgsnių). Kasdien įsileisdavau vis daugiau tų žmonių energijos, emocijų, gyvenimo nuotrupų, kultūrinių ypatumų.

Pradėjau suprasti ir priimti naujus žmones, nepaisant jų odos spalvos ar iš pirmo žvilgsnio visiškai nepriimtino mentaliteto. Taigi, tapau tos naujos tarpkultūrinės šeimos dalimi, kuri per tas tris savaites Lietuvoje susikūrė savas tradicijas, savus gyvenimo būdo principus bei savą paslaptingai svaiginančią atmosferą.

Gražiausia buvo:

*Kiprietiškos, egiptietiškos, portugališkos ir lietuviškos gaudynės Kauno senamiestyje.

*Naktinės maudynės nuogiems Trakų ežere.

*Portugališko gyvenimo būdo pamokos.

*Kavos ir sausainių pertraukos užsiėmimų metu.

*Futbolas.

*Šokių vakarai.

*Egiptietiškų simbolių paieškos vasaros danguje.

*Konvencijos “afteris“ su itališka pasta kasdien.

*Ašaros oro uoste ir daug daug daug emocijų.

Ačiū už viską,

Kamilė

Šiaurė, Pietūs, Rytai, Vakarai…

Šiaurė, Pietūs, Rytai, Vakarai – džiugesys, smalsumas, noras pažinti ir būti pažintam. Visi su skirtingais lūkesčiais emocijomis ir gyvenimiška patirtimi susirinkome beveik trim savaitėm tam, kad geriau pažintume ne tik įvairias kultūras, jų išugdytus dalyvius, tačiau save patį ir savąją kultūrą. Vidiniai išgyvenimai dalyvaujant konvencijoje keitėsi kaip ir kaprizingo lietuviško rugpjūčio orai. Atsitraukimas nuo kasdieninio gyvenimo, įsiliejimas į veiklas mintyse kėlė sumaištį, įpučiančią abejonių ar iš tikro save tikrai taip gerai pažįsti kaip esi galvojęs anksčiau.

Dabar jau nurimus vasaros konvencijos emocijom tikiu, kad tai buvo tas tikrasis savęs tobulinimas, o sukaupti įspūdžiai bei gerosios emocijos dar išliks ilgam. Čia žinios neišmatuojamos ir neapskaičiuojamos. Pasirodo nereikia jau taip toli keliauti, kad suprastum kitas kultūras. Kartais užtenka prisiminus vaikystę pabendrauti piešimu, šokiu, daina, kad žmogus išreikštų savo tautos tradicijas bei charakterį. Tuomet supranti, kad pirmųjų dienų šypsenos ar žvilgsniai turėjo užkodavę visai kitą informaciją, negu tikėjaisi atskeisti buvimo kartu metu.

Į Šiaurę, Pietus, Rytus ir Varkarus išlydėjęs naujai pažintus skirtingų kultūrų puoselėtojus, lieki ten pat, nuo ko pradėjai, tačiau ne toks pat. Kasdienybės iššūkiai, netikėtos ar tikėtos gyvenimiškos situacijos įrodo, kad žmogiškasis pažinimas buvo papildytas patirtimi, kuris prireikus atsinaujina vėl ir vėl.

Nuoširdžiai, TadasDigg Google Bookmarks reddit Mixx StumbleUpon Technorati Yahoo! Buzz DesignFloat Delicious BlinkList Furl

Komentarų: 1 "Konvencija 2009: įspūdžiai ir prisiminimai"

commenter

Essays like this are so ipomrtant to broadening people’s horizons.

Parašykite komentarą

Vardas:
El. pašto adresas:
Interneto puslapis:
Comment:
XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>